PORADY    Dlaczego warto mieć dobrą stronę internetową?

Porady

 

Dlaczego warto mieć dobrą stronę internetową?

Przeglądając oferty tworzenia stron internetowych z pewnością spotkałeś się z dużą rozbieżnością cenową tej usługi. Od kilkuset złotych po nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wydawać by się mogło, że strona to strona i prócz ceny niczym się jej wykonanie nie różni. Jednak różnic jest bardzo wiele i jedną ze znaczących jest skuteczność. Inwestując w dobrą stronę www zyskujesz, że:

  • przyprowadzi wielu nowych klientów,
  • zaprezentuje informacje w sposób przejrzysty i przyjazny użytkownikom,
  • dostosuje zawartość do potrzeb i oczekiwań grupy docelowej,
  • przekona ich o Twoim profesjonalizmie,
  • co bardzo ważne - wzbudzi zaufanie,
  • spowoduje akcję np. złożenie zamówienia,
  • podtrzyma relacje z Twoimi klientami,
  • dodatkowo wesprze działania marketingowe,
  • umocni markę.

Przyprowadzi wielu nowych klientów

Przede wszystkim dzięki osiągniętej wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwarek i odpowiednio przygotowanemu nagłówkowi Twoja strona będzie generowała wiele wejść. Aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarkach na wiele słów kluczowych, strona musi być odpowiednio przygotowana. Musi być po prostu dobra.

Zaprezentuje informacje w sposób przejrzysty i przyjazny użytkownikom

Jest kilka zasad prezentacji danych. Ich stosowanie wyróżnia profesjonalistów. To bardzo ważne, aby informacje o Twojej firmie, produktach czy usługach, były odpowiednio zaprezentowane. Ich przejrzystość, zrozumiały język i odpowiednia nawigacja pomoże Twoim potencjalny klientom szybko i łatwo odnaleźć potrzebne informacje. To z pewnością zachęci ich do głębszego zapoznania się z zawartością strony i pozostania na dłużej w serwisie.

Dostosuje zawartość do potrzeb i oczekiwań grupy docelowej

Dobra strona jest zwrócona w kierunku użytkownika (Twojego potencjalnego klienta) i jego preferencji, a nie tylko Twoich. Użytkownik ma poczuć się w tym wirtualnym biurze (na Twojej stornie) jakbyś stworzył je z myślą o nim samym. Dzięki temu poczuje się pewniej oraz pomyśli, że jest szanowany. Aby to osiągnąć, musisz mieć wyniki badań grupy docelowej. Takie badania grupy docelowej z pewnością zrealizują Ci profesjonalna agencja, której zlecisz stworzenie strony. Takie badanie wielokrotnie zwiększy skuteczność pozyskiwania nowych klientów.

Przekona ich o Twoim profesjonalizmie

Estetyczny, ładny wygląd, prosta nawigacja, język serwisu oraz czytelna i aktualna treść ukierunkowana na użytkownika sprawią, że zyskasz w ich odczuciu miano profesjonalisty.

Wzbudzi zaufanie

Skoro tak profesjonalnie zadbałeś o to, aby Twojemu potencjalnemu klientowi przyjemnie przeglądało się Twoją stronę, to z pewnością profesjonalnie zajmiesz się nim w rzeczywistości. Takie przekonanie wyrobi sobie użytkownik w trakcie przeglądania Twojego serwisu. To nie tylko sprawa ładnej szaty graficznej, czy przedstawionych korzyści. To przede wszystkim treść poparta faktami odpowiednio wzmocniona przez Copyrightera.

Spowoduje akcję, np. złożenie zamówienia

Dobra strona poprowadzi Twojego potencjalnego klienta do wyznaczonego przez Ciebie celu. Tym cele może być wykonany telefon do Ciebie, czy też złożenie zamówienia przez zamieszczony na stronie formularz.

Podtrzyma relacje z Twoimi klientami

Aktualności, promocje, newsletter, aktualna i ciekawa treść serwisu sprawią, że Twoi klienci będą chętnie i często powracali na Twoją stronę, i co za tym idzie częściej korzystali z Twojej oferty.

Dodatkowo wesprze działania marketingowe

Jeśli prowadzisz jakąś kampanię reklamową, to dobra strona będzie dodatkowym skutecznym narzędziem w sieci. Ktoś kto zobaczy gdzieś Twoją reklamę z pewnością zajrzy na Twoją stronę. Dzięki dobrej reklamie i dobrej stronie internetowej zyskasz dobrych klientów.

Umocni markę

Dobry serwis tworzy dobrą atmosferę wokół siebie. Najpierw wzbudza zainteresowanie, potem zaufanie, aby na końcu przypiąć etykietę Lidera. To mocny atut, który sprawi, że będziesz miał więcej klientów.
Klienci będą postrzegać Twoją firmę poprzez pryzmat Twojej strony internetowej. Na jej podstawie wyrobią sobie pewne zdanie na temat Twojej firmy, stworzą pewne jej wyobrażenie. To wyobrażenie ma decydujący wpływ na wybór firmy danej branży. Wygląd strony www jak i jej zawartość jest bardzo istotna w pozyskiwaniu nowych klientów poprzez Internet.

Koszty, a raczej straty jakie może ponieść Twoja firma za brak lub niedostosowanie strony do potrzeb Twoich klientów, wykonanej najtańszym nakładem finansowym jak i pracy, są niewymierne. Począwszy od zmarnowanych pieniędzy po stratę potencjalnych klientów, a nieraz odstraszenie ich na dobre i antyreklamę wśród ich znajomych.

Inwestycja w dobrą stronę internetową szybko się zwróci. Przez pełną dobę będzie pozyskiwała nowych klientów i partnerów biznesowych.