KREACJA    Projektowanie logo

Logo - znak wskazujący sukces

To, w jaki sposób będzie postrzegana, zapamiętana i rozpoznawalna Twoja firma w ogromnej mierze zależy od znaku graficznego - logo. Każda profesjonalna firma ma swój znak towarowy. Wśród tych wszystkich znaków Twoje logo musi się wyróżniać a zarazem być proste i czytelne. Musi trafnie identyfikować Twoją firmę na mapie skojarzeń.

Źle zaprojektowane logo może zniknąć wśród wielu podobnych, a nawet być przyczyną klęski. Dobrze zaprojektowane logo znacząco przyczyni się do Twojego sukcesu. Dlatego warto byś zainwestował w dobry, przemyślany i w pełni profesjonalny projekt, który możemy stworzyć dla Twojej firmy.

Możemy dla Ciebie zaprojektować:

  • Logo rastrowe – uproszczony projekt graficzny wyłącznie do publikacji elektronicznej np. na stronie internetowej. Kolorystyka stworzona w barwach RGB. Kwota inwestycji od 249 PLN/netto.
  • Logo wektorowe i rastrowe – projekt graficzny zarówno do publikacji elektronicznej jak i do wydruków wielkoformatowych. Kolorystyka stworzona w barwach RGB i CMYK. Kwota inwestycji od 649 PLN/netto.
  • Księgę Identyfikacji Wizualnej (CI - Corporate Identity) – szczegółowy opis logo wraz z przykładami jak należy i nie należy go stosować. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Identyfikacja wizualna firm. Kwota inwestycji od 1399 PLN/netto. Cena zawiera zarówno projekt graficzny logo wektorowego, jak również jego szczegółowy opis.

Zobacz przykładowe realizacje projektów logo

Logo dla slepu z kosmetykami <a href='#'>czytaj więcej</a> Logo dla marki odzieży damskiej <a href='#'>czytaj więcej</a> Logo dla firmy wideofilmowej <a href='#'>czytaj więcej</a> Logo dla firmy sprzedającej artykuły biurowe <a href='#'>czytaj więcej</a> Logo dla klubu muzycznego Szafa <a href='#'>czytaj więcej</a>

Więcej szczegółowych informacji naszych prac znajdziesz na stronie Realizacje.

Co zyskasz korzystając z naszej usługi projektowania logo?

  • Dobrze przemyślane, niepowtarzalne i starannie wykonane logo dostosowane do charakteru i działalności Twojej firmy,
  • ewentualne poprawki do pełnej satysfakcji (finalizujemy jedynie projekty w 100% zaakceptowane),
  • fachowe doradztwo i pomoc w sprawach technicznych i merytorycznych dotyczących log oraz stały kontakt na każdym etapie współpracy,
  • dobrą atmosferę współpracy oraz korzystne warunki przyszłej kooperacji,
  • różne pliki wynikowe, które otrzymasz pocztą elektroniczną,
  • prawa majątkowe do wykonanego logo.

Poznaj etapy tworzenia logo

ikona audytuANALIZA
Na początku analizujemy Twoje potrzeby i wstępnie omawiamy projekt logo. Wyszukujemy informacji o branży i konkurencji. Chcemy jak najlepiej poznać Twoją firmę, aby skutecznie oddać jej charakter w projekcie logo.


ikona wycenyWYCENA
Na podstawie wstępnych ustaleń, przygotowujemy wycenę wraz z umową. Po akceptacji wyceny podpisujemy umowę o współpracę. Wpłacasz 50% wartości projektu na przygotowanie szkiców.


ikona realizacjiREALIZACJA
Rozpoczynamy zbieranie potrzebnych materiałów i przystępujemy do realizacji szkiców logo (w ustalonej ilości). Po wybraniu przez Ciebie konkretnego szkicu "dopieszczamy" logo i przygotowujemy je w ustalonych formatach. Na koniec przygotowujemy Księgę Identyfikacji Wizualnej (o ile ją zamówiłeś).


ikona finalizacjaFINALIZACJA
Po pełnej akceptacji projektu finalizujemy realizację. Po zaksięgowaniu wpłaty przesyłamy drogą mailową gotowe pliki wraz z przekazaniem praw majątkowych do znaku.


Cennik

Cena wykonania projektu logo (logotypu)nie zawiera wykorzystywania płatnych czcionek. Do kwoty końcowej należy dodać ewentualny koszt zakupu płatnej czcionki wykorzystanej w wybranym projekcie.

Wszystkie ceny podane poniżej są cenami netto i należy do nich doliczyć podatek VAT.

Usługa Cena Dodatki W ofercie Przybliżony
czas realizacji
logotyp (logo tekstowe) 649 70 PLN każda kolejna propozycja 6 propozycji 2-3 dni
logo pełne (logotyp + symbol) 839 100 PLN każda kolejna propozycja 6 propozycji 3-5 dni
logo rastrowe 249 35 PLN każda kolejna propozycja 6 propozycji 1-2 dni
podstawowa Księga Znaku 1399 cena uzależniona od rodzaju dodatków 6 szkiców logo, budowa, pole podstawowe i ochronne, skala i orientacja, kolorystyka, typografia, właściwe i niewłaściwe zastosowanie znaku ok 14 dni

Powyższy cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, § 1 Kodeksu Cywilnego. Podane ceny dotyczą standardowych rozwiązań. Zawsze przed podpisaniem umowy wyceniamy indywidualnie realizację danego projektu.

Odpowiedzi na pytania dotyczące projektowania logo

Czym różni się logo pełne od logotypu?

Logo pełne składa się z symbolu tzw. sygnetu i logotypu. Sygnet to element graficzny, a logotyp typograficzny (tekstowy). Logotyp (a więc postać napisu) może być logiem lub elementem logo pełnego.

Czym jest symbol w logo?

Symbol to element graficzny zwany również sygnetem, który zazwyczaj występuje z logotypem, stanowiąc całość logo pełnego. Symbol rzadko stosuje się jako samodzielny znak firmowy, już prędzej jako znak towarowy.

Ile propozycji logo otrzymam do wyboru?

Standardowo przygotowujemy 6 propozycji logo do wyboru. Jeśli chcesz mieć więcej wzorów do wyboru, to ustalamy konkretną liczbę wzorów za odpowiednią dopłatą wg ustalonego cennika. Z tego wybierasz logotyp, który najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Jeżeli masz do niego jakeś uwagi, to poprawiamy je do pełnej satysfakcji.

Co będzie jeśli ustalone propozycje znaku nie spodobają mi się?

Choć taka sytuacja jeszcze nie miała u nas miejsca, to może kiedyś zdarzyć się ten pierwszy raz ;). Aby do tego nie dopuścić , w trakcie rozmowy (telefonicznej lub bezpośredniej) ustalimy szczegóły, zapoznamy się z charakterem Twojej firmy i Twoją wizją logotypu . W ten sposób postaramy się dokładnie poznać Twoje potrzeby tak, aby nasze projekty jak najlepiej spełniały Twoje oczekiwania. Jeżeli wybrany przez Ciebie szkic będzie potrzebował korekty, wówczas naniesiemy niezbędne poprawki, aż projekt w pełni usatysfakcjonuje Cię. Jeśli mimo wszystko okaże się, że żaden ze szkiców nie spełnia w najmniejszym stopniu Twoich oczekiwań, możesz dokupić dodatkowe szkice lub zrezygnować z dalszej współpracy (bez zwrotu kosztów przygotowania szkiców).

Jak długo będę czekał na proponowane szkice?

Czas przygotowania 6 szkiców logo trwa zazwyczaj od 3 do 5 dni roboczych. Dlaczego tak długo?. Musisz mieć świadomość, że pośpiech jest złym doradcą. Logo jest podstawą identyfikacji wizualnej Twojej firmy. To czy będzie pozytywnie wyróżniało się na tle innych logotypów, czy też zniknie lub będzie działało odpychająco, w dużej mierze zależy od odpowiedniego przygotowania i próbkowania. Na to potrzeba czasu. Poza tym każdy ze szkiców może zawierać jeszcze dodatkowe wersje kolorystyczne i typograficzne.

Czy tworzycie rozszerzoną księgę znaku?

Tak. Szczegóły dostępne są na podstronie Identyfikacja wizualna firmy.

Czy kupując u was logo nabywam również prawa autorskie do dzieła?

Po wykonaniu przez nas logo i dokonanej przez Ciebie stosownej opłaty, nabędziesz pełne prawa majątkowe do logo. Same prawa autorskie (wg polskiego prawa) są niezbywalne.

Czy zamówione u was logo będę mógł wykorzystać na stronie internetowej, w druku i innych formach reklamy?

Zasadniczo logo przygotowujemy w wersji zarówno wektorowej jak i rastrowej. Dzięki temu możesz je drukować lub umieszczać w wersji elektronicznej bez ograniczeń. Wyjątek stanowi tańsza wersja usługi "logo rastrowe". Te logo można używać wyłącznie w elektronicznej wersji (na stronie www, w katalogach internetowych, na blogach, forach, w poczcie elektronicznej).

Czy zamówione wcześniej logo w wersji rastrowej możecie później przerobić na wersję wektorową?

Tak. Niemniej jednak takie przerobienie może ostatecznie kosztować sporo więcej niż zamówienie od razu wersji wektorowej. Wynika to z tego, że przy tworzeniu wyłącznie wersji rastrowej możemy sobie pozwolić na przygotowanie wzorów, które bardzo trudno wykonać w wersji wektorowej. Ostateczny efekt przerobienia może nie co różnić się od oryginalnego projektu.